У Київській галереї Triptych: Global Arts Workshop презентували персональний проєкт українського майстра Василя Мицлера. Вражаючі масштабом та грою геометричних композицій, творчі роботи автора поєднують архаїку та футуризм, статику та динаміку. Орнаменти на полотнах однаково легко уявити на археологічних знахідках та космічних суднах донині невідомих нам цивілізацій.
З давніх давен людина піднімала свій погляд до зірок, намагаючись зрозуміти своє місце у Всесвіті. Втім, споглядання небесних світил мало й практичні застосування: воно слугувало орієнтиром для мореплавців та подорожуючих, допомагало вести відлік часу та вести господарство.
«Фольк-космізм Василя Мицлера заряджений енергією неба і землі. У всьому відчувається ювелірна точність, продуманість, гармонія протилежностей, що не дивно, оскільки свої перші творчі десятиліття митець присвятив художньому склу, де творець не має права на помилку», – зазначила директорка галереї Мирослава Хартмонд.
Художник Василь Мицлер про свою творчу філософію: «Все просто. Все дуже складно. Хочеться знати і розуміти природу речей і явищ з першоджерела. Мені подобається створювати символи і композиції з символів – згустків енергії елементів. Але для того щоб надати уяві матеріального вигляду потрібно детально опрацювати всі нюанси форми і кольору. Вдало зроблена робота повинна справляти враження поєднання розуму з відчуттям незрозумілого та “стихійного”. Головне – постійно підвищувати духовний рівень протиріч».
Мицлер Василь Миколайович народився в 1952 році в с. Стецева Івано-Франківської області. З 1972 по 1976 рік – студент Косівського технікуму народних художніх промислів, спеціалізація «художній метал».
З 1976 по 1982 рік – художник сувенірних цехів Івано-Франківської області. З 1982 по 1987 рік – студент Львівського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва, спеціалізація «художнє скло».
З 1987 по 2000 рік – художник 1-ї категорії Київського заводу художнього скла, учасник художніх виставок (художнє скло, кришталь). З 2000 по 2017 рік – старший викладач Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва та дизайну імені Михайла Бойчука.
Роботи автора були закуплені міністерством культури України, художнім фондом України, Переяслав-Хмельницьким краєзнавчим музеєм та приватними колекціонерами. Крім цього роботи знаходяться в Київському музеї історії України. Представляє свій декоративний живопис з 2005 року.
Triptych: Global Arts Workshop – провідна українська галерея сучасного мистецтва, розташована в самому серці Києва. З 1988 року представляє найкращі приклади українського живопису, скульптури і фотографії в одному з історичних будинків «українського Монмартра» Андріївського узвозу.
Виставка триватиме з 5 по 18 грудня 2019, пн-сб 11.00-19.00.
Фотографії: Оксана Харьковчук
Triptych: Global Arts Workshop
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: