Кілька днів тому ми писали про Inktober – творчий виклик для художників. Сьогодні поговоримо про людей, які розповідають історії і римують все що римується. Тримайте міцніше свої ручки.
Writober – флешмоб для письменників. Його створили ентузіасти, натхненні прикладом художників. Правило одне: щодня писати протягом жовтня. Жанр – який забажаєте. Обсяг обмежує лише ваша фантазія.
> Загальна концепція – містика
> Офіційні хештеги – #writober і #writober2020
На відміну від Інктобера, цей флешмоб – неофіційний. Тут немає єдиного списку тем, «інструменту року» та кураторів. Як бути? Дуже просто, але ми візьмемо на себе сміливість допомогти тим, хто потребує допомоги.
Команда The News&Culture знову розпитала учасників про те, як вони готуються, що їх надихає і для чого вони це роблять. Сформували для вас кілька порад ✍🏻
1. Список підказок
Відсутність канонного списку породжує авторські – пошукайте у мережах Twitter, Іnstagram та на блог-платформах. Загальна концепція – так історично склалося – наближена до Хелловіну, включає містичні явища, магічних істот, абстрактні поняття. Друга, не менш поширена – осінь, хюгге, флафф. Ви можете знайти свою тему, створили свій список, обрати знайдений чи поєднати декілька в один спільний.
2. Нотуйте думки
У письменників, як-от Рей Бредбері, є одна своєрідна гра: записувати слова, які спадають на думку й видаються цікавими. З одного слова народжуються асоціації, з них – цілі замальовки і навіть повісті. Занотовуйте думки перш, ніж вони розвіялися жовтневим вітром. Спілкуйтеся з персонажами: розпитуйте, анкетуйте, залишайте тет-а-тет і слідкуйте, що буде далі.
3. Складіть розклад
Письменництво, як і малювання, потребує часу. Незмінна порада – плануйте заздалегідь. Багатьом людям потрібно морально налаштуватися на виклик; створити графік, щоб поєднувати флешмоб зі справами. Ще одна незмінна порада – будьте реалістами. Витрачайте стільки часу, скільки можете. Не озирайтеся на інших, орієнтуйтеся на власні можливості і потреби.
4. Не нервуйте через дедлайни
Якісь дні більш продуктивні, якісь – менше, і це нормально Не встигли дописати свій твір? Пропустили день або кілька? Не хвилюйтеся. Флешмоб не повинен викликати стрес, і не повинен заповнювати всі ваші думки. У будь-якому разі, одна робота все ще більше, ніж жодної. Ми підлаштовуємо флешмоб під наш ритм життя, не навпаки.
5. Використовуйте досвід
Більшість з того, що ми пишемо – не вигадки, а досвід різного характеру; наш, ваш, знайомих і незнайомців. Це невичерпна база, якою кожен з нас володіє. Не існує поняття «мені немає про що писати» – насправді, є, прислухайтесь до себе: що вас турбує? радує?ображає? Прислухайтесь до інших: що хвилює та цікавить їх? Втілюйте фантазії, описуйте життя.
6. Створюйте натхнення самостійно
Учасників надихає … все. Реально. Серйозно. Взагалі усе. Музика, погода, меми, одяг, фото, калюжі, кольори, пейрінги, арти, усе що можна почути, побачити або відчути. Все. Озирніться навколо, погляньте на знайомі речі під іншим кутом зору. Загляніть на Пінтерест, не чекаючи жовтня, складіть мудборд, плейліст, прогуляйтеся вулицями. Цікавий факт: для того, щоб писати, треба ще й читати, а читання – і скарбничка натхнення, і стимул: «я можу не гірше».
7. Для чого ви це робите
Визначте для себе: в чому ваша мотивація? Для кого пишете? Робота просувається значно легше та приємніше, коли є, з ким розділити написане, чого прагнути і куди рухатись. Писання задля писання – не для всіх. Поміркуйте.
8. Експериментуйте
Аби флешмоб на 100% був корисним – пробуйте нові жанри, теми, стилі, (але) комбінуйте з тим, що любите і добре вмієте. Таким чином, «перші рази», які потребують зусиль і більшу кількість спроб, не виснажуватимуть вас.
9. Адаптує правила під свої потреби
Хоча «офіційне» завдання передбачає написання одного твору в день, не соромтеся змінювати правила. Дві-три розповіді можуть вимагати стільки ж зусиль і часу, скільки дванадцять-тринадцять замальовок. Суть важливіша за форму. Обсяг не має значення.
10. Використовуйте соціальні мережі
Якщо ви у ступорі – офіційні хештеги в мережах Twitter та Instagram заряджають натхенням. Публікуючи з ними свої роботи, ви дозволяєте іншим людям їх побачити, можете розраховувати на відгук. П.с. ви взагалі не зобов’язані публікувати свої роботи, якщо не хочете. Чесно.
11. Оберіть свій варіант
Деякі люди воліють писати через день; раз чи тричі на тиждень. Існує також альтернативна версія Врайтобер, в якій ви створюєте один твір щотижня протягом року. Немає жодних «правильно» і «неправильно» – тільки виклик, який ви самі собі робите.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: